Mijn oma is een heks
Anna zit op een school waar iedereen grijze, witte, bruine of zwarte kleren draagt, ook de meester draagt steeds een donkere trui. Alles op school verloopt volgens strikte regels, de drie R'en: rust, reinheid en regelmaat. De meester is aardig maar maakt nooit een grap. Niemand stelt zich er zich vragen bij. Maar bij Anna voelt het alsof ze iets mist. Ze weet alleen niet wat. Op een dag komt Stijn, een nieuwe leerling, in hun klas. Stijn heeft rood haar en groene ogen. Hij draagt een groene trui en een paarse broek. Iedereen is verbaasd. Stijn vindt het een beetje saai op deze nieuwe school maar hij past zich aan. Anna merkt dat Stijn anders is. Hij heeft bijzondere krachten en bovendien ontdekt ze dat zijn oma een heks is. Wanneer de oma beslist om naar de klas te komen, belooft het spannend te worden.
Een ontzettend leuk verhaal met veel kleur in de tekst en de illustraties. Het contrast tussen de saaie kleuren op school en de vrolijke kleuren bij Stijn worden visueel zichtbaar in de mooie illustraties. Een school vol regels verandert in een klas vol rumoer, rommel, rare dingen ... wanneer de oma van Stijn op bezoek komt. En dat is tegen de zin van de directeur. Oma moet verdwijnen, maar ze belooft af en toe terug te keren. Op de speelplaats respecteren de kinderen de regels van de school. In de klas is het terug normaal, maar niet saai!
Dit vrolijk boek is uitstekend geschikt voor kinderen die net leren lezen. Het boek leest vlot. De hoofdstukjes zijn kort. De tekst wordt onderbroken door leuke illustraties. Kinderen vinden plezier in het lezen van dit boek dankzij de combinatie van fantasie, magie en humor. Een boek dat een glimlach op je lippen tovert, tot lang nadat je het sluit.