Wereldreis voor het slapengaan
Yule Hermans heeft haar werk gestoken in deze in het oog springende klepper van formaat. In haar gekende stijl zorgt ze voor gelaagde illustraties die stuk voor stuk kunstwerken op zich zijn. 52 verhalen worden elk aangevuld met een (dubbele) paginagrote prachtige tekening. Elke illustratie verdient om ingekaderd te worden.
In dit geheel zijn ongetwijfeld vele uren teken- en schrijfwerk gekropen. Inderdaad “en” want Hermans nam in dit boek ook de tekst voor haar rekening. De mosterd haalde ze bij legendes en volksverhalen van over de hele wereld. Voor de Belgische toets zorgde de legende over Antwerpen: Brabo en de reus Antigoon.
Om alle verhalen aan elkaar te breien is er Perzikje. Perzikje werd in een perzik gevonden door een boer en zijn vrouw. In de perzik zat geen pit, maar een klein mensje: Perzikje. Hij wordt opgevoed door het koppel. Het verhaal over zijn moederboom doet Perzikje op avontuur vertrekken om zo op zoek te gaan naar de boom. Via de 52 verhalen bereikt hij zijn doel.
De draad die er gecreëerd probeert te worden, raakte ik helaas geregeld wat kwijt. De verschillende verhalen worden eerder droog, maar ook beknopt verteld. Ik miste daardoor samenhang en had het gevoel om van de hak op de tak te springen. Misschien was een verhalenbundel waarbij je de verhalen allemaal los van elkaar kan (voor)lezen wat toegankelijker geweest.
Maar desondanks blijft dit wel een enorme eye catcher die een plaatsje verdient op de salontafel zodat je er met open mond door kan bladeren.